BİZ KİMİZ www.bizeyololsun.com Bize Yol Olsun Bize Yol Olsun
Mine Albayrak;1974 Ankara doğumlu. Kırtasiye işletiyor. Bize yol olsun için gidilecek yeri belirliyor, ucuz uçak ve otel ayarlamalarını yapıyor. Seyahate ilişkin tüm ayrıntılardan sorumlu.

Mehmet Albayrak; 1975 Kırıkkale doğumlu. Programcı. Bize yol olsun için onay mercii.

Kıvılcım Güven; 1977 Ankara doğumlu. Kırtasiye işletiyor. Gidilen şehirde gezilmesi gereken yerlerin araştırılmasından, şehir içi ulaşımın programlanmasından ve harita kullanımından sorumlu.

Ankara’nın alternatifsizliği içerisinde kendimizi her fırsatta şehir dışına atmamız; Türkiye’yi bitirdikten sonra da dünyada görülecek ne çok yer var diyerek rotamızı yurtdışına çevirmemiz sonucunda o kadar çok anı ve tecrübe birikti ki paylaşalım istedik.

Henüz işi bırakıp yollara düşmemize birkaç yıl olsa da, biz çalışırken de gezgin olunabilir dedik. Her tatili her izini en verimli şekilde değerlendirmeye başladık. Bu siteyi kurarken de artık o kadarda genç değiliz, uçaktan inip işe gidemeyiz diye düşünen 40 yaş üstü gezgin ruhlara ilham olalım istedik.

Elbette yorucu; 24 saat uçuş, aktarma, bekleme, uçaktan inip işe gitmek,  elbette masraflı; gittiğin yeri tam olarak gezemediğin için birkaç kez gitmek, yinede dünyanın en güzel şeyi o dönüş uçağına bindiğinde bir sonraki seyahati planlamaya başlamak. Ya da işlerden en sıkıldığın en boğulduğun anda 15 gün sonra Tayland’da, Roma’da ya da Paris’te olacağını bilmek.  

20 yıldan beri en güzel zamanlarımızı yolculuklarda geçirdik. Cuma akşamı işten çıkıp eve yaklaşırken “hiç eve gidesim yok “gitsek gitsek hiç varmasak” diyen beni , “hadi o zaman Kahraman Maraş’ı görmemiştik orayı görelim” diyen Mehmet’i ve hasta yatağından kalkıp “beni de alın” diyen Kıvılcım’ı en güzel anlatan cümledir bize yol olsun.

 
BİZE YOL OLSUN